کتاب بیمه ­های عمر؛ مبانی، محاسبات و فرآیندها  با تمركز بر مباني، اصول محاسبات و فرآيندهاي موجود در حوزه بيمه‌هاي عمرو با رعایت آخرين تغييرات انجام شده در آيين‌نامه های شوراي عالي بيمه را محمد دنان و زهرا باسو کردشامی تأليف کرده اند.این کتاب براي فعالان در حوزه بيمه‌ عمر شامل فروشندگان این بیمه و دانشجويان، مي‌تواند منبعي قابل‌اتكا باشد.

بیمه ­های عمر؛ مبانی، محاسبات و فرآیندها در هفت بخش تنظیم شده است. بخش اول به کلیات بیمه عمر شامل تاریخچه بیمه­ عمر در جهان و ایران و فواید این نوع بیمه می­پردازد. در بخش دوم، افزون بر تعاريف و خصوصيات بيمه‌هاي عمر، انواع آن، انواع قرارداد گروهی و تفاوت‌هاي آن‌ها تشريح شده است. قانون اعداد بزرگ، قانون احتمالات و نرخ مرگ‌ومير، انواع نرخ بهره، ارزش زماني پول، اصول محاسبات بيمه‌هاي عمر شامل نحوه محاسبه حق‌بيمه خالص و تجاري و نحوة محاسبه اندوخته رياضي بخش سوم كتاب را تشكيل مي‌دهد. در بخش چهارم به‌تفصیل، انواع پوشش تکمیلی و تعاریف و خصوصیات آن‌ها، خطرات تحت پوشش و استثنائات، دامنه پوشش و نرخ حق ­بیمه توضیح داده شده است. بخش پنجم کتاب به ارزیابی ریسک در بیمه­ عمر و شیوه برخورد با آن و نیز تشریح فرآیندهای صدور بیمه‌نامه می پردازد. به‌منظور آشنایی خوانندگان با عملیات اتکایی در یمه عمر، بخش ششم به این موضوع اختصاص دارد. برای تکمیل مطالب این بخش، انواع خسارت­ احتمالی در بیمه ­های عمر و فرآیند تسویه آن‌ها تبیین شده است. بخش هفتم و پایانی کتاب، نمونه­ فرم­های لازم در فرآیند صدور، خسارت، بازخرید و  دریافت وام را در بر می­گیرد.

بیمه­ های عمر؛ مبانی، محاسبات و فرآیندها  با حمایت شرکت بیمه کوثر و توسط انتشارات پوشش گستر به چاپ رسیده است و در اوایل دی به بازار عرضه خواهدشد. علاقمندان برای تهيه اين کتاب که در 430 صفحه و قطع وزیری است با شماره09158972019 تماس بگیرند.

منبع : انتشارات پوشش گستر |انتشار کتابی جامع در زمینه بیمه عمر
برچسب ها : بیمه ,انواع ,محاسبات ,کتاب ,پوشش ,­های ,مبانی، محاسبات ,بیمه ­های ,عمر؛ مبانی، ,اصول محاسبات ,­های عمر؛ ,عمر؛ مبانی، محاسبات